«Мова — серце нації»

Мовна вікторина

Щорічно, 21 лютого, святкуємо Міжнародний день рідної мови.

21 лютого 2024 року на базі сектора «Інтернет-центр» ЖОУНБ ім. О. Ольжича було проведено мовну вікторину «Мова — серце нації» для учнів початкових класів ліцею №23.

Цей день є особливим для усіх нас, адже українська мова є душею нашого народу та його генетичним кодом. Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Це мова великого народу, великої культури, нашої історії. Адже без мови та культури немає народу.

Під час проведення заходу школярів поділилили на дві команди: «ЗСУ» та «Калина». Вікторина складалася з 4 турів: «Шиболет — мовний пароль», «Мовний детектор», «Якого ти роду» та «Шифрограма». Діти старанно відповідали на всі запитання, щоб перемогти, підбирали слова, які характеризують нашу мову та її багатогранність: солов’їна, милозвучна, розмаїта, співуча тощо.

Також переглянули анімаційний короткометражний мультфільм «Я з України» та  разом з героями мультфільму заспівали українську пісню «Ой у лузі червона калина».

У вікторині звісно перемогла дружба і діти отримали від бібліотеки подарунки.

Головне, що сьогодні звучала щира, рідна, казкова, барвиста українська мова, адже любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця.

Мета заходу – розширити знання учнів про історичний розвиток рідної мови, показати її красу і велич; розвивати усне мовлення вихованців, пам'ять, увагу; формувати ціннісне ставлення до рідної української мови; прищеплювати чинники народної моралі (ідеали добра, справедливості, патріотизму).

Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.