Садок навесні

Засідання клубу «Садівник»

19 лютого 2024 року у відділі виробничої літератури ЖОУНБ ім. О. Ольжича відбулося засідання клубу «Садівник».

Сьогодні продовжили тему обрізки дерев та кущів в саду, а також обговорили оновлення саду навесні.

Тетяна Ліневич (садівник-любитель з багаторічним стажем) та Ігор Кузьменко (можна сказати колега по садівництву) пояснювали як обрізати абрикоси, черешні, сливу, аличу, персик. Виявляється, для гарного врожаю, потрібно кожен вид дерева обрізати по іншому, а деякі вимагають і другої обрізки після збору плодів, як от абрикос.

Пан Ігор роз’яснив, як вибрати однорічний саджанець, на що обов’язково потрібно звертати увагу (коріння, шкірка (кора), пагони) та як його посадити, щоб деревце гарно прижилося та оновило ваш сад.

Пані Тетяна вказала назви сортів городини, які вирощує і які дають найкращий результат. Мова йшла про помідори, редьку, селеру коренеплідну, баклажани. Розповіла, як саме вирощують цю городину в високих грядках.

Також пані Тетяна поділилася досвідом розпліднення екзотичних сортів дерев, які вони з чоловіком успішно вирощують і розмножують. Азиміна або бананове дерево своїм смаком нагадує суміш банана та манго з ароматом суниці. Чудово переносить наші вже не такі морозні зими. Мушмула або локва. Є багато сортів цього екзотичного дерева і вони різні за смаковими якостями, які нагадують суміш персика, манго та цитрусових. Серед видів мушмули найбільш поширеною є мушмула німецька. Садівники надають перевагу саме цьому сорту. А ще садівники вирощують фундукове дерево, хурму, інжир та актинідію.

            Щиро дякуємо лекторам і чекаємо на нові зустрічі. Адже обмін досвідом завше викликає цікаві та жваві дискусії всіх учасників клубу.